Przejdź do głównej zawartości

Piasek i woda...

... słoneczna plaża, morze... Takie miałam skojarzenia kiedy plotłam poniższą bransoletkę. Kolory tak mnie zaczarowały, że przeniosłam się na chwilę w inne miejsca, zatęskniłam za wakacjami :)
Bransoletka jest maleńka, bo ma zaledwie ok.13,5 cm długości, ponieważ powstała dla małej księżniczki o imieniu Jagoda (i to nie chodzi o moją córcię). Wiem, że ten drobiazg dotarł już na miejsce przeznaczenia i cieszy swą małą właścicielkę.

Materiały: błękitny sznurek nylonowy, marmur piaskowy, koraliki shamballa, koraliki toho.
Szerokość - 30 mm / długość z zapięciem - ok 13,5 cm + łańcuszek.

A tak prezentuje się na drobnej rączce, pełnej wdzięku Jagódce :)
Oto jeszcze jedna bransoletka, która pojechała do Rudawy. Tę (i wiele jej podobnych) popełniłam w zeszłym roku na wakacjach, z kamyków znalezionych nad morzem.
Granatowa dla Andzi, mamy Jagody.A oto kamyki, które wyczarowała dla Jagody i jej brata moja córa, przejęta faktem, że robię coś dla innej dziewczynki, która mogłaby być jej koleżanką :)
Konik dla Jagódki, triceratops (jakby ktoś miał wątpliwości) dla Bartka.


Komentarze

  1. To moje, moje cuda !!! Mówię o bransoletkach, oczywiście... :-) Dzięki wielkie jeszcze raz za nie !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Aniu, oczywiście że Twoje :) i bransoletki i Jagoda i kot :) Cieszę się, że sprawiły wam radość!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Konik na patyku - MINOGA

Pamiętacie Stefana? Stefan jest pierwszym konikiem na patyku, w moim wykonaniu i oczywiście nie ostatnim. Dziś chcę Wam przedstawić Minogę, jego koleżankę, która została uszyta na wyzwanie Szuflady. Minoga jest oczywiście różowa, na życzenie mojej córci, ma fioletową grzywę, ozdobną uzdę wykończoną kwiatuszkami i dzwoneczkami. Głowa konia zamocowana jest na kiju bambusowym, który na dole ma filcowe kopytko, dzięki czemu nie rysuje podłogi. Wykrój narysowałam sama, na podstawie pluszaków Jagody - jak mnie korciło, żeby jednemu czy drugiemu głowę rozpruć, ale obyło się bez rękoczynów i tak oto dziś, po kilku próbach i poprawkach wykroju, prezentuje się Minoga. Dziś kiedy do Jagódki przychodzi koleżanka, obie księżniczki mają swoje rumaki i urządzają wyścigi.
Testuję z Szufladą

Jakiś czas temu spotkało mnie ogromne wyróżnienie ze strony Szuflady, ponieważ zostałam wybrana spośród licznego grona utalentowanych osób do przetestowania owalnych szklanych imitacji kamieni szlachetnych od Coricamo. I choć gonitwa z czasem u mnie trwa nieustannie, to udało mi się wykonać kilka prac w technice makramy, która to stała się oprawą dla tych uroczych kryształków. Wszystkie szkiełka mają wymiar 12x10 mm, dlatego do wykonania poniższych prac użyłam cienkiego sznurka nylonowego (0,7 mm) i koralików Toho 11/0. A oto efekty mojej pracy, piszcie jak Wam się podobają, co myślicie o połączeniu takich szkiełek z makramą.

Jako pierwszą prezentuje gotycką bransoletkę, z kryształkami w kolorze ametystu. Długość wraz z zapięciem: ok.21 cm, szerokość ok. 27 mm.

A tak wyglądają kolczyki w minimalistycznej oprawie ze sznurka i koralików. Myślę, że w takiej wersji kryształki w kolorze rubinu prezentują się niezwykle uroczo. Długośc wraz z biglami 5,6 cm, wielkosc oprawionego szkiełka ok…

Anioł Karolek zwany Stasiem i gołąb

W zeszłym tygodniu poczyniłam takie oto prototypy statuetek w technice papier mache. Dawno nie tworzyłam w tej metodzie obróbki papieru i zastanawiam się dlaczego??? Przecież bardzo ją lubię... No właśnie, jest tyle technik, które lubię, które mnie wciągają i porywają, że żeby regularnie tworzyć coś w każdej z nich, musiałabym wyznaczyć sobie dni tygodnia, a może raczej miesiąca na każdą ;) Też tak macie??? Niemniej jednak cieszę się, że mogłam znów "pobawić się" w papierze i kleju ;)

A oto anioł Karolek w wersji białej. Swą nazwę zawdzięcza Karolowi Wojtyle, bo to właśnie z tą WIELKĄ postacią wiąże się jego powstanie.Karolek w kolorze ubrany jest w mundurek szkolny. Przez moje dzieci ochrzczony został Stasiem, ponieważ przypomina im kolegę mego syna. Aniołem Stasiem zaopiekowała się już Jagoda i umieściła go w swoim pokoju na parapecie, skąd uśmiecha się do niej i do wszystkich którzy tam wchodzą.  A tak prezentował się gołąb pomalowany farbą podkładową na biało.
Tak pre…